OCHRANNÁ BARIÉRA

OCHRANNÁ BARIÉRA je nejsvrchnější vrstva kůže a působí jako ochranná vrstva, která zabraňuje podráždění, zánětu nebo infekci.  Je složena z lipidů (olejů), vláken a vody, které fungují jako „malta“ a drží naše povrchové kožní buňky „cihly“ pohromadě. Tato bariéra je vysoce ochranná a je navržena tak, aby zabránila TEWL (Trans Epidermal Water Loss) z kůže a aby zabránila vstupu škodlivých mikroorganismů, dráždivých látek a znečištění do pokožky.

Pokud budete pokožku odmašťovat, dehydratovat a nadměrně exfoliovat, svoji ochrannou bariéru tím narušíte, což vede k mnoha nechtěným, ale běžným kožním stavům – suchost, pigmentace, akné, matná pleť, vyrážky, hluboké vrásky, předčasné stárnutí a citlivost.

Teorie kůže

Zdravá bariérová funkce

Bariérová funkce minimalizuje ztrátu vody a je nezbytná pro silnou, zdravou, hladkou a hydratovanou pokožku. Zachycuje molekuly vody a zabraňuje průchodu vody z pokožky -Trans epidermální ztráta vody (TEWL)

Zabraňuje vyplavování přirozených hydratačních faktorů, zabraňuje pronikání chemikálií a biologických dráždivých látek do pokožky.

Teorie kůže

Zanedbaná a poškozená bariérová funkce

Nechte ji bez lipidů (olejů) a hydratace nebo ji neustále zbavujte živin a poškození se viditelně projeví.

Když jsou lipidy v „maltě“ vyčerpány agresivními čisticími prostředky, nešetrnými produkty nebo extrémním prostředím, pokožka ztrácí vodu, vysušuje se a stává se propustnou pro dráždivé, znečišťující látky a alergeny. To zase může vyvolat zánět a citlivost. Když jsou lipidy vyčerpány, ztrácíme podmínky pro prospívání kolagenu a elastinu. Vizuálně vidíme jemné linky, vrásky, dehydrataci, mdlou pleť bez života, náchylnou k praskání a předčasnému stárnutí. Pocitově je pleť suchá, odlupující se, svědící, podrážděná nebo citlivá.

Po 35. až 40. roku věku se množství přirozených lipidů výrazně snižuje, takže s přibývajícím věkem se stáváme náchylnější k suché a citlivé pokožce.

Oslabená bariérová funkce vede k zrychlené dehydrataci a kolapsu síly, kvality a zdraví pokožky.

Teorie kůže

Povrchový mikrobiom a kyselý plášť 

POVRCHOVÝ MIKROBIOM a KYSELÝ PLÁŠŤ působí jako první obranná linie, která se neustále mění, aby udržovala na povrchu pokožky dokonalé pH, mohla hostit dobré bakterie, bojovat proti špatným bakteriím a znečišťujícím látkám z prostředí. KYSELÝ PLÁŠŤ se skládá z mazu (mastných kyselin) vylučovaného z kožních mazových žláz, který se mísí s kyselinou mléčnou a aminokyselinami z potu a vytváří dokonalé pH.

Pokud toto pH narušíte pomocí silných, agresivních, odmašťovacích čisticích prostředků, znovu jste otevřeli dveře zánětům, poškození pokožky a stárnutí.

Naše pokožka je nejchráněnější při pH 4,5 až 5,5, ale většina čisticích a dalších látek, může tuto rovnováhu posunout do extrému, což způsobí, že z kůže ztratíme ochranný plášť. pH 4,5-5,5 udržuje první linii obrany naší pokožky plně funkční a náš POVRCHOVÝ MIKROBIOM plně aktivní.

Teorie kůže

Výkyv kyselosti KYSELÉHO PLÁŠTĚ zapříčiníte umytím nebo dřením agresivními čisticími prostředky nebo neutralizací (alkalizací) - aplikací mýdel a pleťových vod, které zvýší pH vaší pokožky nad 6,5. Vaše ochrana je zničena, vaše pokožka zůstane otevřená k napadení a poškození.

pH přípravků

Systém péče o pleť – Jane Scrivner 5 a day

Je to opravdu tak jednoduché, ale zároveň komplikovaně jednoduché, a proto přírodní značka Jane Scrivner vytvořila sadu SKINCARE 5 A DAY. Pět produktů, vrstvených dvakrát denně, pro vytvoření a udržení vaší BARIÉROVÉ FUNKCE, dokonalé pH vašeho KYSELÉHO PLÁŠTĚ a ochranu POVRCHOVÉHO MIKROBIOMU.

Pouhými 5 kroky denně, dvakrát denně – ČIŠTĚTE, EXFOLIUJTE, HYDRATUJTE, VYŽIVUJTE A CHRAŇTE, můžete vrátit svoji pleť do plně obnoveného, ​​opraveného a zdravého stavu. Pokožka se dokáže chránit plnou silou po celý den a každý den.